Konferencia ZISS v Bratislave (24. – 25. október 2012)

V dňoch 24. – 25. októbra 2012 sa v Bratislave uskutočnila 16. celoslovenská konferencia Združenia informatikov samospráv Slovenska (ZISS). Konferenciu zorganizovalo občianske združenie eSlovensko v spolupráci s Úniou miest Slovenska.

Prvý deň konferencie sa uskutočnil v priestoroch SÚZA v Bratislave. Prezident eSlovensko, o.z. Miroslav Drobný privítal všetkých členov ZISS-u a predstavil aktuálne výzvy, ktorým bude združenie čeliť v najbližšom období. Zároveň bola prezentovaná nová publikácia projektu Zodpovedne.sk Sheeplive – Komiksom k demokracii.

Hlavná časť konferencie sa konala v rámci Medzinárodného kongresu ITAPA. Členovia ZISS tak mali možnosť zúčastniť sa odborného programu a stretnúť sa so širokou odbornou verejnosťou aj z oblasti informatizácie samospráv.

Súčasťou kongresu bolo i slávnostné udeľovanie cien ZlatyErb.sk 2012 v súťaži o najlepšie internetové stránky a elektronické služby samospráv Slovenska. Absolútnym víťazom Grand Prix eSlovensko sa stalo Hlavné mesto SR Bratislava.

V rámci programu ZISS odznela prezentácia spoločnosti Fujitsu „Moderné prístupy k efektívnemu ukladaniu dát“ v podaní pána Miroslava Hrubého. Spoločnosť VITA software reprezentoval pán Peter Skirka s príspevkom „Informatizácia stavebných úradov“. Mariana Hurná z Mestského úradu v Prešove predstavila aktuálne problémy a výzvy samospráv s témou „Keď všetci chceme informatizáciu spoločnosti, ale každý po svojom“.

Najbližšia konferencia ZISS sa uskutoční na jar 2013.

Konferencia ZISS v Bratislave (24. – 25. október 2012)

Prílohy na stiahnutie